Apel o pomoc i wsparcie

Bracia i Siostry,
Слава Иисусу Христу !
Dobrze znacie naszą przepiękną, sosnowiecką cerkiew. Poprzednie pokolenia i my ciężko pracowały by ją utrzymać, by piękniała, by była miejscem gdzie możemy pomodlić się i odnaleźć Boga.
Nasza sosnowiecka Cerkiew jest jedyną świątynią Prawosławną w regionie. Nasza parafia jest niewielka, do Cerkwi przychodzi trochę emigrantów ze Wschodu, ale oni bardzo często sami zwracają się do nas z prośbą o pomoc.
Pomimo bieżących obciążeń i opłat, w zeszłym roku rozpoczęliśmy prace remontowe budynku cerkiewnego przy ul. Kilińskiego 39. Chcemy by powstał tu Prawosławny Dom Św. Mikołaja Cudotwórcy. Budynek będzie służył parafii, będą tu prowadzone lekcje religii, spotkania parafialne, wykłady o Prawosławiu, będzie tu ćwiczył chór cerkiewny, będzie mieć miejsce kancelaria parafialna. Chcemy by było to miejsce w którym rozwija się wiedza o Prawosławiu i Prawosławna duchowość. Pomysł pobłogosławił nasz biskup – Jego Ekscelencja Atanazy oraz wsparł zwierzchnik Cerkwi w Polsce - Metropolita Sawa.
W styczniu b.r. ogłoszono ogólnopolską zbiórkę na ten cel. My także dołóżmy cegiełkę do tego projektu.
Pierwsze prace remontowe trwały w zeszłym roku i pojawiła się pilna potrzeba wymiany dachu w tym budynku.
W zeszłym roku przeciekał on aż trzykrotnie. Dlatego serdecznie proszę Was o wsparcie finansowe dla tego remontu. Niestety koszty przerosły nasze oczekiwania i nasze możliwości finansowe. Wkrótce mają rozpocząć się prace związane z dachem.
Parafia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Nie dostajemy żadnego wsparcia na działalność ze strony władz, ani instytucji państwowych. Nie obejmuje nas żadna tarcza, ani żadne wsparcie.
Dlatego zwracam się z prośba do wszystkich parafian, a także sympatyków naszej świątyni, niezależnie od konfesji o wsparcie.
Wierzę, że razem jesteśmy w stanie pokonać trudności i pozostawić po sobie trwały ślad, ten duchowy ślad.
Nr konta: PKO O/Sosnowiec
73 1020 2498 0000 8202 0160 2713
Zapewniam o modlitwie za wszystkie osoby nas wspierające,
Proboszcz - ks. Mikołaj
Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.”1 P 5, 7

Comments are closed.