Modlitwa i post to najskuteczniejsza broń chrześcijanina. Molebien pokutny codziennie o godz. 10.00.

Jesteśmy w okresie Wielkiego Postu. Okresu szczególnego, okresu spowolnienia i spojrzenia na siebie oraz otaczający świat z innej, tej duchowej perspektywy. Kim jestem? Czym jest życie? Kim dla mnie jest Bóg, Jego przykazania, Jego wola?

Wielki Post to okres modlitwy, postu cielesnego i postu duchowego, wewnętrznego nawrócenia czyli pokajania. To czas skruchy i powrotu do Boga i Cerkwi.

W tym roku przezywamy Wielki Post w innych okolicznościach, w czasach epidemii, w czasach kwarantanny i zagrożeń.

W odpowiedzi na te okoliczności, w naszej Cerkwi, codziennie o godz. 10.00, do końca Wielkiego Postu będzie sprawowany Molebien pokutny o powstrzymanie epidemii, w czasie którego będziemy modlić się do Boga za wszystkich chorujących i cierpiących.

Zawsze Post i Modlitwa były lekiem i remedium na wszelkie dolegliwości człowieka. Te duchowe i te cielesne. Modlitwa i post to najskuteczniejsza broń chrześcijanina. Słowa Jezusa nie pozostawiają wątpliwości: "Ten rodzaj można tylko wyrzucić modlitwą i postem" (Ewangelia Marka 9, 29).

Drodzy Bracia i Siostry! Proszę Was o rozwagę w tych chwilach, a także o prawdziwą pokutę podczas tego postu.
Wszyscy możecie wysyłać imiona osób za których pragniecie się pomodlić, także drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres: parafia@sosnowiec.cerkiew.pl

ks. Mikołaj

Comments are closed.